W związku ze śmiercią szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców rodzajów sił zbrojnych dowództwo nad armią przejmują ich pierwsi zastępcy - wynika z wojskowych regulaminów. Dziś zbiera się kierownictwo Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W związku z tą kryzysową sytuacją podejmie ono kierunkowe decyzje - poinformował ppłk Dariusz Niedzielski.

Na liście członków delegacji, lecącej na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, był szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor. Jego pierwszym zastępcą jest gen. broni Mieczysław Stachowiak.

Prezydenckim samolotem leciał również dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Tadeusz Buk. Jego pierwszym zastępcą i szefem sztabu wojsk lądowych jest gen. dyw. Edward Gruszka.

Na liście znalazł się także dowódca Sił Powietrznych gen. broni Andrzej Błasik. Jego pierwszym zastępcą i szefem sztabu sił powietrznych jest gen. dyw. Krzysztof Załęski.

W katastrofie prezydenckiego samolotu zginął także dowódca Wojsk Specjalnych gen. dyw. Włodzimierz Potasiński. Jego zastępcą i szefem sztabu jest gen. bryg. Marek Olbrycht.

Do Katynia udawał się również dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych gen. Bronisław Kwiatkowski. Jego pierwszym zastępcą i szefem sztabu jest gen. dyw. Sławomir Dygnatowski.

Słuchaj w internecie programu specjalnego w RMF FM