Kaczyński o ustaleniach podkomisji smoleńskiej: Lepiej nie bulwersować opinii publicznej

Sobota, 2 marca 2019 (16:13)

Prace podkomisji smoleńskiej trwają – zapewnia Jarosław Kaczyński, Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że jej dotychczasowe ustalenia nie były ujawniane, "bo lepiej nie bulwersować opinii publicznej".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ustalenia podkomisji smoleńskiej, wyjaśniającej okoliczności katastrofy prezydenckiego tupolewa w kwietniu 2010 roku, zostaną ujawnione po zakończeniu prac podkomisji.

Kierownictwo komisji podjęło taką decyzję, że będzie tę sprawę publikowało, może poza pewnymi fragmentami, dopiero wtedy, kiedy będzie już oczywiście pewne, że wszystko, co trzeba było zrobić zrobiono - zapowiedział w RMF FM prezes PiS. Zapewnił, że prace podkomisji trwają oraz że "pewne ustalenia następowały".

Nie były ogłaszane, bo lepiej nie bulwersować opinii publicznej - oświadczył.

Jarosław Kaczyński zapewnił, że nadal ma kwestii wyjaśniania okoliczności smoleńskiej tragedii zaufanie do Antoniego Macierewicz.

Mam zaufanie. Uważam, że on idzie po niesłychanie trudnej drodze. To nie jest normalne wyjaśnianie katastrofy lotniczej - usłyszeliśmy.

   CAŁĄ ROZMOWĘ KRZYSZTOFA ZIEMCA Z PREZESEM JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM ZNAJDZIECIE <<< TUTAJ >>>

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent Lech Kaczyński. Wraz z nim zginęła jego małżonka Maria oraz pozostałe 94 osoby na pokładzie, m.in. ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 roku.


Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Katastrofa smoleńska

Joanna Potocka