Do piątku, w związku z żałobą narodową w kraju nie będą się odbywać żadne imprezy sportowe. W sobotniej katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński, jego różna i ponad 90 innych ważnych w państwie osób.

Wszystkie najważniejsze ligi - piłkarska, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, żużla, wznowią rozgrywki po zakończeniu żałoby. Wcześniej na inny termin przełożono m.in. turniej finałowy Ligi Mistrzów siatkarzy w Łodzi, z udziałem czterech najlepszych zespołów Europy, w tym PGE Skry Bełchatów.

Od tej reguły są dwa wyjątki. W niedzielę w Krynicy-Zdroju rozpoczęły się hokejowe mistrzostwa świata do lat 18. Z kolei Krośnie juniorska reprezentacja w siatkówce kobiet zakończy tego dnia udział w eliminacjach mistrzostw Europy. Oba turnieju odbywają się bez udziału publiczności.

W katastrofie zginął m.in. prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski. Do tragedii doszło rano na lotnisku pod Smoleńskiem. Zginęli w niej wszyscy pasażerowie samolotu udający się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.