32 trumny z ciałami ofiar katastrofy 10 kwietnia przylecą dziś do Warszawy około godz. 16. Jutro osobno zostanie przetransportowana trumna z ciałem Ryszarda Kaczorowskiego. Ostatni prezydent RP na uchodźstwie zostanie powitany z pełnymi honorami, po czym w kondukcie żałobnym przewieziony do Belwederu.

32 trumny z ciałami zidentyfikowanych ofiar katastrofy 10 kwietnia są wnoszone na pokład samolotu - informują specjalni wysłannicy RMF FM Mariusz Piekarski i Paweł Świąder. Przywiozły je dwa duże samochody w asyście czterech radiowozów. Z lotniska Domodiedowo trumny z ciałami polecą do kraju oddanym na ten cel ogromnym natowskim Boeingiem C-17 Globemaster.

Agnieszka Burzyńska O ceremonii powitania trumien na warszawskim Okęciu

Po przetransportowaniu do Polski ciał z trumnami, z lotniska zostaną one przewiezione na Torwar, gdzie odbędą się uroczystości żałobne. Tym razem o prywatnym charakterze. Halę sportową na warszawskim Powiślu - jak zapewnia resort spraw wewnętrznych - przygotowano do godnego przyjęcia ofiar tragedii. Modlitewne czuwanie ma się tam rozpocząć około godz. 14.

Kondukt żałobny przejedzie trasą od lotniska Okęcie Al. Żwirki i Wigury, Trasą Łazienkowska, ul. Czerniakowska, do ul. Łazienkowskiej, gdzie mieści się hala sportowa Torwar. [Sprawdź trasę przejazdu konduktu]

Ciało Ryszarda Kaczorowskiego zostanie przywiezione w czwartek

o okolicznościach pogrzebu - Małgorzata Sztuka, Sekretarz Generalny Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii

Ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego zostanie przewiezione jutro. Wiadomo, że spocznie on w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

Ryszard Kaczorowski jest jedną z 96 ofiar katastrofy samolotu wiozącego delegację na uroczystości katyńskie. W sobotę w Smoleńsku zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką, przedstawiciele parlamentu, najwyżsi dowódcy wojska, działacze niepodległościowi.