W najbliższych dniach resort obrony ustali z LOT-em wszystkie szczegóły pozyskania dwóch samolotów dla najważniejszych osób w państwie. Wtedy podpisanie umowy dotyczącej dwóch samolotów Embraer 175 będzie już tylko formalnością.

Do podpisania dokumentu ma dojść możliwie najszybciej - takie zapewnienie usłyszał od rzecznika MON-u Janusza Sejmeja reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Projekt współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem w tym względzie jest już prawie gotowy. W tej chwili ostatnie prace dotyczą tego, czy będzie to dzierżawa czy czarter. Te decyzje zapadają w tych dniach. I tutaj myślę, że zapadną naprawdę szybko. Determinacja ministra w tym względzie jest zasadnicza - mówi Sejmej.

Zapytany o wpływ sobotniego wydarzenia na tempo prac rozmów z LOT-em odpowiada: Zajmuje się tym departament pana wiceministra Idzika. Z oczywistych względów teraz, przy naszych bieżących pracach nie zdobyłem ten informacji precyzyjnie. Ale wiem, że to jest jego oczko w głowie, tak samo, jak i pana ministra. Te prace toczą się bardzo dynamicznie.