Polska Misja Medyczna wesprze szpital w Hajnówce. "Trafiają tu duże grupy migrantów, zwłaszcza nocą"

Czwartek, 18 listopada 2021 (19:50)

Członkowie Polskiej Misji Medycznej będą wspierać personel szpitala w Hajnówce, do którego trafiają również migranci wymagający pomocy. Organizacja rozpoczęła dziś swoje działania w tej placówce. W ciągu kilku dni do wsparcia miejscowego personelu zostanie tam oddelegowanych kilku lekarzy i ratowników.

Od października do szpitala w Hajnówce trafiło już około 200 migrantów, którzy zostali przywiezieni przez funkcjonariuszy straży granicznej. To osoby, które potrzebowały pomocy, a które zostały znalezione na terenie Polski.

Polska Misja Medyczna wspomaga szpital w Hajnówce. Reporter RMF FM Mateusz Chłystun rozmawia o tym z Justyną Stępień /RMF FM

Placówka potrzebuje wsparcia i mają je zapewnić medycy z Polskiej Misji Medycznej. Wkrótce będą dołączać lekarze o różnej specjalizacji. Szpital potrzebuje oczywiście określonych specjalistów. Czasami są to ratownicy, ale to są też pediatrzy, interniści - mówiła w rozmowie z naszym reporterem Mateuszem Chłystunem Justyna Stępień z Polskiej Misji Medycznej.

Jak relacjonuje, migranci przywożeni są do szpitala najczęściej dużymi grupami i przede wszystkim w czasie nocnych dyżurów. Po udzieleniu podstawowej pomocy medycznej zostają dalej pod nadzorem straży granicznej. Te osoby, które potrzebują hospitalizacji, oczywiście zostają w szpitalu tak długo, jak ta pomoc medyczna jest im potrzebna - dodaje Justyna Stępień z PMM.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Kryzys na pograniczu polsko-białoruskim

Mateusz Chłystun

Sara Bounaoui