#Zostańwdomu. Baw się balonami i zrób oryginalne zakładki do książek

Poniedziałek, 4 maja 2020 (11:45)
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 maja 2020 (12:17)

Dziś mamy dla Was nieoczywiste sposoby malowania. Będziemy to robić lodem i światłem. Do dzisiejszych zabaw przydadzą się baloniki. Mamy też coś dla tych, którzy lubią czytać.

Malowanie lodem

Do pojemnika na kostki lodu lub czekoladki nalewamy wody. Każdą kosteczkę barwimy na inny kolor farbkami. Władamy do lodówki. Po zamarznięciu barwne kostki są gotowe do użycia.

Trójkątne zakładki do książek

Są nie tylko bardzo praktyczne, bo nie wypadają z książek, ale też łatwe do wykonania. Kwadratowe kartki składamy w sposób pokazany na obrazku. To nasza baza. Teraz możemy doklejać uszka rysować oczka, zęby ogony. W zależności od tego, czy chcemy mieć przyjazną myszkę lub inne zwierzątko. A może wolicie potwora książkożercę. Pamiętajcie, żeby dużo czytać, bo takie zakładki bardzo lubią się przemieszczać.

Lodowe stemple

Wlejcie trochę wody do balonika i zamroźcie. Potem używajcie  go jak stempelka lub pędzelka. Obserwujcie jak zmieniają się wzorki pod wpływem temperatury.

Kąpiel z balonami

Piana i balony zmienią kąpiel w prawdziwą barwną przygodę. Najlepiej by było to dużo, małych baloników. Zastanówcie się dlaczego nie toną. Spróbujcie je wyłowić i zatopić.

Świetlne obrazki

Potrzebne będzie duże pudełko do przechowywania żywności. Do środka włóżcie lampki choinkowe, najlepiej takie na baterie. Jeśli takich nie macie, wytnijcie otwór na kabel. Wieczko pudełka posypcie mąką lub kaszą manną. Zapalcie lampki i schowajcie się w ciemnym pomieszczeniu. Możecie rysować a Wasze rysunki będą świecić. Możecie też w ten sposób uczyć się liter.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus - porady

Marlena Chudzio