Wesela z dużo wyższym limitem gości: Rząd luzuje obostrzenia

Środa, 2 czerwca (10:04)
Aktualizacja: Środa, 2 czerwca (10:18)

Potwierdziły się nieoficjalne ustalenia RMF FM: rząd zwiększa zdecydowanie limit gości na weselach i innych imprezach okolicznościowych. Od 6 czerwca w np. weselach będzie mogło uczestniczyć 150 osób niezaszczepionych przeciw Covid-19 i dowolna liczba osób zaszczepionych.

Obecnie, zgodnie z przepisami, w weselach i innych imprezach okolicznościowych może brać udział 50 ludzi niezaszczepionych i dowolna liczba zaszczepionych.

Od 6 czerwca limit ten zostanie podniesiony trzykrotnie: będzie to 150 osób, przy czym - tak jak teraz - do limitu tego nie będą wliczani ludzie w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19.

Sprawdzenie faktu zaszczepienia będzie obowiązkiem organizatora imprezy.

Na razie goście np. wesel muszą mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenia szczepienia. 10 czerwca natomiast uruchomiona zostanie specjalna aplikacja, która umożliwi zweryfikowanie tego.

Decyzja ws. wesel i innych imprez okolicznościowych jest elementem kolejnego etapu luzowania koronawirusowych obostrzeń: nowe zasady - i przedłużone dotychczasowe - będą obowiązywać na razie do 25 czerwca.

Następny etap luzowania obostrzeń obejmie - jak zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski - okres od 26 czerwca do 31 sierpnia. Decyzje ws. szczegółów tego złagodzenia zostaną dopiero podjęte. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus w Polsce

Edyta Bieńczak

RMF FM/PAP