Sokołów Podlaski: Mimo obostrzeń nawet co trzeci uczeń katolickiej szkoły w ławce

Poniedziałek, 22 marca (15:32)

Katolicka szkoła w Sokołowie Podlaskim elastyczne podchodzi do rządowych ograniczeń w nauce stacjonarnej najmłodszych. W placówce prowadzonej przez salezjanów może być nawet jedna trzecia wszystkich uczniów – usłyszał reporter RMF FM od osoby z dyrekcji placówki.

Od poniedziałku w całym kraju obowiązują dodatkowe restrykcji pandemiczne. Stacjonarnie mogą uczyć się tylko uczniowie w szkołach specjalnych, w ośrodkach szkolno-wychowawczych i w klasach szpitalnych.

Reporter RMF FM sprawdził sygnał od jednego ze słuchaczy. Usłyszał od osoby, która nie chciała podać nazwiska, ale została przedstawiona jako dyrektor szkoły, że postępuje zgodnie z przepisami, które obowiązują od jesieni i jej zdaniem umożliwiają zorganizowanie nauki na terenie szkoły dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić im opieki. Wystarczy, jej zdaniem, złożyć wniosek, że rodzice nie maja odpowiednich warunków organizacyjnych i wtedy szkoła może zorganizować im zajęcia.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, które weszło w życie dzisiaj, opiekę i pomoc w nauce zdalnej można zorganizować tylko dla dzieci, których rodzice biorą udział w walce z pandemią.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus w Polsce

Maciej Nycz

Grzegorz Kwolek