MZ: Mamy trzy ogniska zakażeń. To one spowodowały wzrost przypadków zachorowań na COVID-19

Piątek, 24 kwietnia (13:36)

"Mamy trzy ogniska zakażeń, które spowodowały wzrost przypadków zachorowań na COVID-19; są to domy pomocy społecznej w Lublińcu (woj. śląskie) i Kaliszu (woj. wielkopolskie) oraz szpital w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie)" - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 248 nowych zakażeniach koronawirusem. Tym samym liczba zdiagnozowanych chorych na COVID-19 wzrosła do 10 759.

Rzcznik resortu zdrowia na konferencji prasowej przekazał, że wzrost przypadków wiąże się z wykryciem trzech ognisk zakażeń. Poinformował, że są to domy pomocy społecznej w Lublińcu i Kaliszu oraz szpital w Koszalinie.

Podkreślił, że zazwyczaj wzrost przypadków wiąże się z wykryciem ognisk w ośrodkach zamkniętych - domach pomocy społecznej i w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie personel pracującego w tych miejscach - dodał Andrusiewicz.

Wyzdrowiało 1 944 chorych

Rzecznik przekazał, że dobrą wiadomością jest wzrost liczby osób, które wyzdrowiały. Z danych resortu wynika, że do tej pory wyzdrowiało 1 944 chorych. Wyzdrowiało kolejnych 200 osób. Ta liczba stabilizuje się nam na dość wysokim poziomie. Jeżeli taki wskaźnik się utrzyma, to jest to bardzo dobra wiadomość - powiedział.

Spadła nam liczba osób, które są pod respiratorami. W tej chwili mamy tych pacjentów 135. Niedawno mieliśmy ponad 140 osób, więc to też jest pozytywna informacja - poinformował rzecznik.

Ministerstwo Zdrowia w piątek rano podało także informację o śmierci 9 kolejnych osób. Łącznie, od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia, zmarły w Polsce 463 osoby.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus w Polsce

Malwina Zaborowska