Covid-19 dopadł je na kwarantannie. Uratowali je policjanci

Środa, 1 grudnia 2021 (08:50)

Policyjna kontrola osób przebywających na kwarantannie może uratować życie. Przekonały się o tym trzy mieszkanki śląskich Świętochłowic. Okazało się, że kobiety wymagała natychmiastowej hospitalizacji.

Trzy mieszkanki Świętochłowic (Śląskie) były objęte kwarantanną domową w związku z kontaktem z osobami chorymi na Covid-19.

Z kobietami skontaktowali się policjanci, którzy sprawdzają, czy osoby skierowane na kwarantannę stosują się do ograniczeń.

Można powiedzieć - na szczęście. Kobiety w wieku 38, 55 i 89 lat były w zły stanie i wymagały natychmiastowej hospitalizacji.

"Wszystkie miały problemy z oddychaniem i nawet nie miały już siły, aby powiadomić odpowiednie służby. Mundurowi za pośrednictwem oficera dyżurnego policji wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego" - poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

Śmierć 49-latka na kwarantannie

Podczas takiej właśnie kontroli w Staszowie w woj. świętokrzyskim okazało się, że 49-letni mężczyzna zmarł podczas kwarantanny.

Dzięki interwencji funkcjonariuszy jego 74-letnia matka trafiła do szpitala. Była w ciężkim stanie, nie potrafiła podejść i otworzyć drzwi. Na miejsce wezwano więc strażaków. Dzięki ich pomocy ratownicy dostali się do mieszkania. 


Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus w Polsce

Joanna Potocka

RMF FM/PAP