Co grozi 123 nastolatkom z hucznej „osiemnastki” w Dąbrowie Górniczej? [WIDEO]

Wtorek, 30 marca (10:38)

Mandatów lub nawet sprawy w sądzie mogą spodziewać się uczestnicy hucznej imprezy urodzinowej w Dąbrowie Górniczej. 18. urodziny koleżanki świętowało tam – mimo lockdownu – ponad 100 nastolatków. Śląska policja opublikowała właśnie nagranie wideo z interwencji nad zalewem Pogoria.

Huczna "osiemnastka" na tzw. "cypelku" nad zalewem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej przyciągnęła w minioną sobotę aż 123 nastolatków.

Imprezę zorganizowano wbrew koronawirusowym obostrzeniom.

Od dłuższego czasu w całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.

Limit dotyczy również imprez i spotkań organizowanych w domu: może w nich uczestniczyć maksymalnie 5 gości - do limitu nie są wliczani domownicy ani osoby zaszczepione przeciw Covid-19.

W przypadku zgromadzeń publicznych uczestnicy - maksymalnie 5 osób - mają również obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5-metrowej odległości od innych.

Nastolatkowie zebrani na "osiemnastce" nad dąbrowską Pogorią mieli, co prawda, na twarzach maseczki, ale złamali zakaz zgromadzeń i nie zachowywali dystansu społecznego.

O grupie młodzieży nad zalewem poinformował policję przypadkowy świadek. Na miejscu zjawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy wylegitymowali wszystkich uczestników imprezy i zakończyli huczne świętowanie.

Nastolatkowie popełnili wykroczenie. Teraz wszystkie 123 osoby mają być przesłuchane przez policję i mogą spodziewać się mandatów lub nawet skierowania sprawy do sądu: decyzje w tej kwestii podejmować będą funkcjonariusze.

Zobaczcie nagranie wideo z interwencji na "cypelku", opublikowane przez śląską komendę!

Ponad 100 gości na „osiemnastce” w Dąbrowie Górniczej: Policja publikuje wideo /Policja

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus w Polsce

Edyta Bieńczak