Fińskie Kuusamo będzie kolejną areną zmagań zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. W piątek zawodniczki zmierzą się na trasie sprintu techniką klasyczną - preferowanego przez Justynę Kowalczyk. W inauguracyjnych zawodach w szwedzkim Gaellivare polska biegaczka zajęła siódme miejsce w wyścigu na 10 km techniką dowolną.

Forma zawodniczki z Kasiny Wielkiej ma systematycznie rosnąć. Pierwsza szóstka w piątkowych zawodach sprinterskich jest jak najbardziej w zasięgu Justyny. Jesteśmy już po pierwszym treningu w Kuusamo. Wszyscy czują się bardzo dobrze, a warunkom lokalowym niczego nie można zarzucić - stwierdził drugi trener Kowalczyk Rafał Węgrzyn.

Również historia przemawia za mistrzynią olimpijską z Vancouver. W ubiegłym roku w Kuusamo wygrała sprint, a dwa lata temu w tej samej konkurencji była trzecia. Takie samo miejsce zajęła także w biegu na 10 km techniką klasyczną.

Po startach w Finlandii Kowalczyk planuje zrobić sobie małą przerwę. W zmaganiach w Duesseldorfie 4 i 5 grudnia nie weźmie udziału.

Klasyfikacja PŚ 2010/2011

Miejsce Zawodniczka Kraj Punkty
1. Marit Bjoergen Norwegia 100
2. Charlotte Kalla Szwecja 80
3. Arianna Follis Włochy 60
4. Kristin Stoermer Steira Norwegia 50
5. Marta Kristoffersen Norwegia 50
6. Vibeke Skofterud Norwegia 40
7. Justyna Kowalczyk Polska 36