Od wtorku będzie można kupić bilety na zawody Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym Szklarska Poręba 2012. W piątek 17 II 2012 roku w sprincie stylem dowolnym pobiegnie Justyna Kowalczyk. Dzień później, w sobotę 18 II, nasza zawodniczka wystartuje w biegu na 10 km stylem klasycznym. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu tysięcy fanów.

Tylko na stadionie narciarskim rywalizację będzie mogło obserwować nieco ponad 4,5 tysiąca kibiców. 17 i 18 lutego 2012 roku w Szklarskiej Porębie odbędą się w sumie dwa wyścigi, zaliczane do klasyfikacji Pucharowej. Justyna Kowalczyk weźmie udział w obu. Trzeciego dnia 19 II 2012 odbędą się Uphill Trophy jako zawody towarzyszące.

Justynie Kowalczyk i innymi zawodnikom będzie można kibicować nie tylko na stadionie, ale także na trasie zawodów. Jednak taka możliwość będzie tylko podczas sobotniego wyścigu na 10 i 15 km techniką klasyczną. W styczniu będzie można dostać specjalne bezpłatne wejściówki. Do wyznaczonych stref będzie można dostać się wyłącznie na nartach lub rakietach śnieżnych. W piątek, podczas sprintów, nie będzie takiej możliwości, bo niemal cała trasa biegu jest w rejonie Polany Jakuszyckiej. Inaczej będzie w sobotę, gdy sportowcy mają do pokonania 5 km pętlę.

Jak dostać bilet na Puchar Świata w Szklarskiej Porębie

Wprowadzenie wejściówek to wymóg związany z wejściem w życie ustawy o imprezach masowych. Do tej pory kibice mogli po prostu przyjść na trasy biegów. Dla grup zorganizowanych przewidziane są też miejsca autokarowe na Polanie Jakuszyckiej. Zmieści się tam około 20 dużych autobusów. Takie miejsce można zarezerwować pod warunkiem, że wykupi się co najmniej 40 biletów na dzień zawodów. Zainteresowani powinni kontaktować się bezpośrednio z organizatorami email: ticket@worldcup2012.pl

Tylko zorganizowane grupy po wcześniejszej rezerwacji parkingu będą mogły parkować w rejonie Polany Jakuszyckiej.

Pozostali kibice będą musieli zostawić samochody w Szklarskiej Porębie, względnie w Harrachovie, skąd na Polanę Jakuszycką będą mogli dojechać bezpłatnymi autobusami. Bilet na zawody upoważnia do wejścia do autobusu. W Szklarskiej Porębie wyznaczone już zostały miejsca, które w dniach zawodów zostaną przeznaczone pod tymczasowe parkingi. W sumie w mieście w wariancie optymistycznym zmieścić się może niemal dodatkowych 1000 samochodów. W pesymistycznym, czyli gdy są duże opady śniegu lub nagła odwilż, znajdzie się miejsce dla około 600 pojazdów.

Bilety na zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie można kupić za pośrednictwem internetu na stronie www.pucharświata2012.pl lub w ponad 300 punktach sprzedaży w całym kraju.

Organizatorzy zachęcają kibiców do odwiedzania strony, na której systematycznie będą pojawiać się ważne dla nich informacje m.in. gdzie zaparkować samochód i jak dojechać na Polanę Jakuszycką.

Ceny biletów są zróżnicowane. Najdroższe są bilety VIP, których jest zaledwie 200. Na razie do sprzedaży trafiło tylko 100 sztuk. Posiadacze tych biletów będą mieli do dyspozycji ogrzewany namiot z bezpłatnym bufetem. Na Polanie Jakuszyckiej zostaną dowiezieni z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie.

Najtańsze bilety są na dobiegu do mety, a za miejsce na stojących trybunach bezpośrednio przed linią mety i startu trzeba zapłacić 120 złotych za jeden dzień. Na Polanie Jakuszyckiej będą ustawione 2 telebimy, na których kibice będą mogli obserwować rywalizację na oddalonych odcinkach. Oprócz tego zaplanowane są miejsca, w których będzie można kupić coś do jedzenia lub picia. Nie zabraknie też kramów z pamiątkami i akcesoriami kibiców.

Organizatorzy proszą, żeby na Polanę Jakuszycką nie przywozić trąbek. Zamiast tego mile widziane będą bębenki, grzechotki, kołatki i ewentualnie dzwonki.