Zamaskowani i ubrani na czarno pseudokibice polowali na imigrantów w centrum Sztokholmu

Sobota, 30 stycznia 2016 (09:29)

Około 100 ubranych na czarno i zamaskowanych mężczyzn starło się w nocy z policjantami i ochroniarzami w centrum Sztokholmu. Według gazety „Aftonbladet”, mężczyźni mieli atakować osoby o cudzoziemskim wyglądzie, przebywające w pobliżu dworca centralnego.

Szwedzka policja dostała zgłoszenie, że pseudokibice kilku klubów piłkarskich mają spotkać się w piątek wieczorem w Sztokholmie. Funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce, żeby uspokoić sytuację - powiedział Fredrik Nylén ze stołecznej policji.

Na filmie opublikowanym przez „Aftonbladet” widać grupę mężczyzn ubranych na czarno i w maskach na twarzach, którzy szykują się do starcia w ochroniarzami dworca. Według policji, była to grupa od 70 do 100 mężczyzn.

Wcześniej mężczyźni ci rozrzucili wokół dworca centralnego ulotki z napisem "Już wystarczy". "Aftonbladet" powołując się na źródła policyjne twierdzi, że byli to chuligani stadionowi znani ze swoich nazistowskich poglądów. Oficjalnie policja tego nie potwierdza.

Tymczasem jedno ze szwedzkich ugrupowań nazistowskich umieściło na swojej stronie internetowej informację o niepokojach w Sztokholmie. Zajścia określa w tekście jako "czyszczenie z przestępców wśród imigrantów".


(j.)

Artykuł pochodzi z kategorii: Fala uchodźców zalewa Europę

RMF24