Uchodźcy wybiorą szlak przez Polskę? Straż Graniczna ma gotowe zabezpieczenia techniczne

Czwartek, 24 września 2015 (16:57)

Polscy pogranicznicy szykują się na powstanie nowego szlaku podróży uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu w głąb Europy - ustalił reporter RMF FM. Niemiecka prasa ujawniła, że na greckiej wyspie Kos, wśród uchodźców krąży mapka sugerująca trasę do Niemiec przez Bułgarię, Rumunię, Ukrainę i Polskę.

Szefowa MSW pojawiła się u prezydenta Andrzeja Dudy. Temat spotkania? Uchodźcy

"Z Polski nie może popłynąć sygnał, że prezydent walczy rządem, dlatego poprosiłam minister spraw wewnętrznych, żeby o godz.16. stawiła się w Pałacu Prezydenckim" - powiedziała szefowa polskiego rządu Ewa Kopacz. I rzeczywiście bardzo punktualnie - około 16 - u prezydenta Andrzeja Dudy... czytaj więcej

Pogranicznicy mają już gotowe zabezpieczenie techniczne. To przede wszystkim kamery termowizyjne, detektory ruchu, helikoptery i drony.

Taki arsenał jest już gotowy od czasu inwazji Rosji na Ukrainę i zabezpiecza naszą granicę. Oprócz tego krążą tam coraz częstsze patrole, a Straż Graniczna wzmocniła współpracę ze służbami ukraińskimi.

Teoretycznie - jak zapewniają mundurowi - to powinno zabezpieczyć naszą granicę przed napływem imigrantów i uchodźców z Syrii i pozostałych krajów Bliskiego Wschodu.

Krzysztof Berenda

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Fala uchodźców zalewa Europę

Krzysztof Berenda