Formuła 1: Alguersuari uczy się od Schumachera

Środa, 31 marca 2010 (21:49)

Kierowca teamu Toro Rosso, Jaime Alguersuari przyznał, że wiele nauczył się w czasie walki, jaką stoczył z Michaelem Schumacherem w czasie niedzielnego Grand Prix Australii. Ostatecznie siedmiokrotny mistrz świata wyprzedził młodego Hiszpana i to on zajmując 10. miejsce wywalczył w tym wyścigu jeden punkt.

19-letni kierowca wyprzedzał Schumachera zarówno po pierwszym, jak i drugim pit stopie. Niemiec na pięć okrążeń przed końcem wyścigu wykorzystał jednak swoją przewagę i ostatecznie to on dotarł do mety na 10. pozycji. Alguersuari jest bardzo zawiedziony stratą cennego punktu, ale nie ukrywa, że jego rywalizacja z utytułowanym przeciwnikiem wiele go nauczyła. Wiem teraz o wiele więcej na temat zachowania nowych opon na torze. Gdybym lepiej o nie dbał, mógłbym zastosować strategię jednego pit stopu, a wtedy nie oddałbym Schumacherowi punktowanego miejsca - stwierdził Hiszpan. W przyszłości będę mógł już uniknąć tego błędu - zaznaczył.

Na temat Michaela mogę powiedzieć jedynie, że jest pełnym profesjonalistą - dodał. Wywierał na mnie wielką presję, ale nie zrobił niczego, co mogłoby doprowadzić do jakiejkolwiek kolizji. Sam w trakcie wyścigu nie zastanawiałem się nad tym, czy to on. Widziałem jedynie szary bolid i rywala, który chciał mnie wyprzedzić - zakończył.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Formuła 1

ASInfo