Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka wraca do klubu poselskiego partii Janusza Palikota, bo wspiera projekt polityczny Twój Ruch. Nowicka została wykluczona z ówczesnego Ruchu Palikota w 2013 roku; od tego czasu była posłanką niezrzeszoną.

Zdecydowałam się na powrót do klubu Twój Ruch. (...) Ta decyzja jest podyktowana tym, że wspieram projekt polityczny Twojego Ruchu - oświadczyła Nowicka.

Podkreśliła, że chce także jeszcze raz wesprzeć koalicję Europa Plus Twój Ruch - z której kandyduje do Parlamentu Europejskiego.

Palikot, dziękując Nowickiej mówił, że "nie musi mówić, że jest wzruszony tą decyzją".

Nowicka pytana, czy dołączy również do partii Twój Ruch, odparła: Na razie wracam do klubu, a co będzie dalej, to zobaczymy.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku Nowicka dostała się do Sejmu z "dwójki" warszawskiej listy ówczesnego Ruchu Palikota.

Na początku 2013 roku formacja Janusza Palikota wycofała rekomendację dla Nowickiej jako wicemarszałka i złożyła wniosek o jej odwołanie z Prezydium Sejmu. Było to pokłosie przyjęcia przez posłankę nagrody za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Sejm - mimo rekomendacji Ruchu - nie odwołał Nowickiej z funkcji w Prezydium Sejmu, ona sama też nie zrezygnowała. W efekcie tych decyzji klub ówczesnego Ruchu Palikota usunął Nowicką ze swego grona.

(j.)