Piłkarskie reprezentacje Polski i Niemiec zmierzą się wieczorem na Stadionie Narodowym przy otwartym dachu. Taka decyzja zapadła na przedmeczowej odprawie technicznej z udziałem delegata UEFA.

Od początku zgrupowania poprzedzającego spotkanie przedstawiciele PZPN rekomendowali opcję rozegrania meczu właśnie przy otwartym dachu.

Byliśmy za takim rozwiązaniem, ponieważ prognozy pogody były bardzo korzystne. Delegat UEFA potwierdził nasze stanowisko - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Podał również, że na trybunach Stadionu Narodowego, który może pomieścić 58,5 tysiąca kibiców, zasiądzie niemal komplet widzów. Z danych, jakie miałem rano, wynika, że sprzedanych zostało 56,5 tysiąca biletów. Jednak nadal spływają płatności i na trybunach może zasiąść nawet 57 tysięcy kibiców. 1931 z nich to fani niemieckiej drużyny - wyjaśnił.

Na odprawie technicznej zatwierdzone zostały również stroje, w jakich zagrają obydwa zespoły. Podopieczni Adama Nawałki wystąpią w białych koszulkach z pionowym czerwonym pasem pośrodku i w czerwonych spodenkach. W takich strojach Polacy zazwyczaj grają u siebie. Niemcy z kolei zagrają w strojach wyjazdowych: koszulki w czarno-czerwone poziome pasy i czarne spodenki.

Początek meczu, rozgrywanego w ramach eliminacji Euro 2016, o godzinie 20:45.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Lukas Podolski: Chcę wygrać. Nie będę rozdawał prezentów

Wojciech Szczęsny: Możemy sprawić niespodziankę

Kamil Glik: Typuję nasze zwycięstwo po mojej bramce!

Robert Lewandowski: Niemcy żartowali, że remis wezmą w ciemno

Asystent Adama Nawałki: Pracujemy mocno nad stałymi fragmentami gry

Kamil Grosicki: Mecz z Niemcami może być przełomowy

Joachim Loew ostrzega: Polacy najgroźniejszym rywalem w grupie


(edbie)