Grzywna w wysokości pięciu tysięcy euro to kara dla angielskiej federacji za zachowanie grupy kibiców. Próbowali oni wtargnąć na płytę boiska w trakcie meczu grupy D ze Szwecją. Spotkanie w Kijowie zakończyło się zwycięstwem Anglii 3:2.

Komitet Dyscyplinarny UEFA uznał, że zachowanie angielskich fanów było niewłaściwe i niedopuszczalne. Nie reagowali oni na polecenia służb dbających o bezpieczeństwo i porządek w trakcie meczu. Anglicy zaakceptowali karę i zapowiedzieli, że nie będą się od niej odwoływać. Pod koniec i po zakończeniu meczu w Kijowie, angielscy kibice chcieli wejść na płytę boiska. Sytuację opanowały służby porządkowe, formalnie nie doszło więc do naruszenia przepisów UEFA dotyczących bezpieczeństwa.

Kolejne postępowanie związane z incydentami na Euro

W sobotę UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Chorwackiego Związku Piłki Nożnej. Federacja chce ukarać kibiców tego kraju za zachowanie w czasie meczu z Włochami, kiedy na trybunach rozbrzmiały obraźliwe przyśpiewki, a na boisko poleciały banany.

13 czerwca UEFA rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko federacjom piłkarskim Polski i Rosji w związku z nagannym zachowaniem kibiców podczas meczu mistrzostw Europy między reprezentacjami tych krajów we wtorek w Warszawie. Wcześniej organizacja ukarała Rosję za zajścia podczas meczu Rosja-Czechy we Wrocławiu.