Już wiemy, które klasy wygrały konkurs "Zobacz Gwiazdy Euro z bliska". Nagrodami w tym konkursie były wejściówki na otwarte treningi gwiazd Euro 2012 z Włoch, Holandii oraz Anglii. Oto nagrodzone filmy i lista zwycięzców.

7 klas wygrało bilety na treningi Włochów, Holendrów i Anglików w Krakowie. Radiowe jury RMF FM wybrało najlepsze filmy, jakie nadesłali do nas uczniowie z całego kraju. Warunkiem udziału w konkursie było nagranie minutowego klipu opowiadającego o jednej z reprezentacji, która w czasie Euro będzie trenować na boiskach Wisły, Cracovii i Hutnika.

Choć obrady jury były burzliwe, z twarzy jurorów nie znikał uśmiech. Przysłane przez Was filmy co chwilę wywoływał salwy śmiechu wśród naszych dziennikarzy. "Pomysłowość, absolutnie zaskakująca pomysłowość" - komentuje Małgorzata Steckiewicz. Para królewska, popołudniowa herbata na zielonej trawie to skojarzenia z reprezentacją Anglii. Holandia to artyści, malarze i drewniane chodaki, w których biegali nawet piłkarze. "U Włochów pojawił się wątek camorry" - zauważa dziennikarz śledczy RMF FM Marek Balawajder. Jeden z piłkarzy był zamieszany w mafijne porachunki i został zatrzymany tuż przez Euro 2012.

Uczniowie klas, którzy wygrali bilety na treningi Anglików, Włochów i Holendrów będą mogli bezpłatnie zwiedzić także podziemia Rynku.

Film nadesłany przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rtm. Witolda Pileckiego w Jodłówce, którzy zobaczą trening drużyny Włoch.

Film nadesłany przez uczniów ze Sportowego Gimnazjum Powiatowego Nr 2 w Głownie, którzy zobaczą trening drużyny Włoch.

Film nadesłany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach, którzy zobaczą trening drużyny Holandii

Film nadesłany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi - Królowej w Dulowej, którzy zobaczą trening drużyny Holandii

Film nadesłany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego w Woli Osowińskiej, którzy zobaczą trening drużyny Anglii

Film nadesłany przez uczniów z Gimnazjum nr 3 w Zawierciu, którzy zobaczą trening drużyny Holandii

Film nadesłany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi, którzy zobaczą trening drużyny Holandii