Będą opóźnienia w remoncie wrocławskiego dworca PKP. W dwóch pomieszczeniach na pierwszym piętrze budynku odkryto cenne 19-wieczne freski. Z tego powodu prace remontowe na dworcu mogą się zakończyć nawet 9 miesięcy po terminie. A to oznacza, ze dworzec na pewno nie będzie gotowy na początek Euro 2012.

Cenne polichromie znaleźli robotnicy w czasie prac remontowych. Teraz muszę one zostać zabezpieczone przez specjalistów. Zabezpieczanie i prace renowacyjne zabiorą co najmniej 4 miesiące.

Według PKP te prace nie utrudnią życia podróżnym. Wszystkie perony i hol dworca będą gotowe na przyjazd gości na euro 2012 - zapewnia w rozmowie z reporterką RMF FM Jacek Prześluga z PKP S.A. Ja liczę w coś co się nazywa honor. Na tym dworcu wszystkie ekipy pracują w tempie 26 godzin na dobę. Cel jest jeden: dworzec czynny na Euro 2012. I to dzisiaj gwarantujemy - dodaje.

Dworzec być może będzie czynny, pytanie jednak w jakim będzie stanie. Wrocławianie, oceniając tempo prac przygotowują się na czarny scenariusz. Trzeba robić dobrą minę do złej gry, bo nie będzie innego wyjścia. Polacy zawsze sobie jakoś poradzą- mówią mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska.

Remont dworca we Wrocławiu zaczął się pod koniec czerwca. Miał się skończyć przez rozpoczęciem Euro 2012. Wiadomo już, że termin ten nie zostanie dotrzymany.