Cristiano Ronaldo zapowiedział, że chce zakończyć karierę w drużynie mistrza Hiszpanii i raz na zawsze położyć kres dominacji Barcelony. "Mówię szczerze i tak, żeby usłyszał mnie cały świat" - powiedział "Marce" 27 letni Portugalczyk.

Ronaldo przeszedł z Manchesteru United do Realu Madryt w 2009 roku za 90 milionów euro. Był to najdroższy transfer w historii piłki nożnej. W zakończonym niedawno sezonie pomógł swojemu klubowi zdobyć mistrzostwo kraju i dotarł z nim do półfinału Ligi Mistrzów.

Ronaldo gwiazdą Euro

Cristiano Ronaldo będzie bezsprzecznie jedną z największych gwiazd rozpoczynającego się w piątek Euro 2012. Zawodnik razem z reprezentacją przyleciał przedwczoraj do Polski.

Podopieczni Paulo Bento zamieszkali w hotelu Remes w Opalenicy, który będzie ich centrum pobytowym podczas mistrzostw Europy. Wczoraj faworyci polsko-ukraińskiego turnieju trenowali na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Ich zajęcia chciało obejrzeć bardzo dużo osób. Większość bezpłatnych wejściówek trafiła do okolicznych mieszkańców oraz młodzieży szkolnej.

Podczas Euro 2012 Portugalczycy w grupie B zagrają 9 czerwca z Niemcami, a potem z Duńczykami i Holendrami.