O godzinie 19.20 piłkarze Hiszpanii wylądowali na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie, skąd pojechali do Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. Mistrzowie Europy są przedostatnią drużyną, która pojawiła się w Polsce. W środę do Krakowa mają przyjechać Anglicy. We wtorek nad Wisłę przylecieli również Włosi.

Na środę trener Hiszpanów Vicente del Bosque zaplanował dwa treningi - o 10.30 i 19. Oba będą otwarte dla publiczności. W sumie w fazie grupowej Hiszpanie zaplanowali siedem takich sesji. Do dyspozycji najlepszych piłkarzy Europy oddano cały Hotel Mistral Sport i zaplecze treningowe. Ten obiekt, który został oddany do użytku w czerwcu 2011 roku, posiada 105 dwuosobowych pokoi, osiem apartamentów, siedem sal konferencyjnych, siłownię, salę fitness i cardio oraz nowoczesne SPA. W ramach odnowy biologicznej Hiszpanie mogą korzystać z m.in. z basenu, różnego rodzaju saun, groty lodowej i jacuzzi.

Na drużynę z Półwyspu Iberyjskiego czekają też trzy boiska (wszystkie ze sztucznym oświetleniem) - pełnowymiarowe na stadionie oraz dwa mniejsze (90/50 m), z których jedno posiada sztuczną nawierzchnię. W skład tego sportowego kompleksu wchodzą ponadto stadion lekkoatletyczny, wielofunkcyjne boisko tartanowe oraz kort tenisowy ze sztuczną nawierzchnią.

Hiszpanie rozegrają wszystkie mecze w grupie C na PGE Arenie Gdańsk - 10 czerwca z Włochami, 14 czerwca z Irlandią i cztery dni później z Chorwacją. Dzień przed każdym spotkaniem mistrzowie Europy wyjadą do Gdańska, gdzie będą nocować w Hotelu Gdańsk położonym nad Motławą.

We wtorek do Krakowa dotarli Włosi

Piłkarze reprezentacji Włoch przylecieli do stolicy Małopolski we wtorek po południu. Czarterowy Airbus 321 włoskich linii Alitalia przyleciał z Pizy. Mimo deszczu, na płycie lotniska, u stóp schodów wiodących z samolotu, rozłożono gościom czerwony "dywan".

Ekipa Italii zaprezentowała się w eleganckich garniturach. Jedynie napastnik Machesteru City Mario Balotelli wysiadł bez marynarki, z podwiniętymi rękawami koszuli. Tylko jego nazwisko skandowała grupa uczniów witająca gości na płycie lotniska.

Prosto z lotniska Włosi pojechali na otwarty trening na stadionie Cracovii. Rozdano na niego 10 tysięcy wejściówek. Wiozący kadrę autokar z hasłem "Let's turn Europe Blue" (Niech Europa będzie błękitna) wolno przejechał między kibicami czekającymi za bramą lotniska.

Włoscy piłkarze będą mieszkali w hotelu Turówka w Wieliczce. Mecze grupowe rozegrają w Gdańsku i Poznaniu. Ich rywalami będą zespoły Hiszpanii, Irlandii i Chorwacji.