Do Trójmiasta dotarły już żony i narzeczone hiszpańskich zawodników. Na gdańskim lotnisku wylądowała dziś m.in. Shakira - życiowa partnerka obrońcy Gerarda Pique. Trener obrońców tytułu uważa, że piłkarzom należy się odpoczynek. Dlatego niedzielną noc spędzą w towarzystwie swoich partnerek.

Samolot czarterowy z rodzinami hiszpańskich piłkarzy na pokładzie wylądował w niedzielę po południu na gdańskim lotnisku. Następnie panie, nazywane WAG's (skrót od ang. Wifes and Girlfriens), pojechały dwoma autokarami do hotelu w Gdańsku.

Po meczu Hiszpania - Włochy piłkarze wraz ze swoimi wybrankami prawdopodobnie udadzą się do Gniewina (pomorskie), gdzie hiszpańska drużyna ma swoje centrum pobytowe w czasie mistrzostw.

Luksusowy pobyt w Juracie

W poniedziałek partnerki hiszpańskich piłkarzy pojadą do hotelu Bryza Resort & SPA w Juracie, w którym będą przebywać do 15 czerwca. Tam czeka na nie 20 zarezerwowanych pokoi. Panie będą zajmować luksusowe apartamenty z widokiem na morze. Zgodnie z postanowieniami UEFA piłkarze mogą odwiedzać swoje partnerki raz na 4 dni.

Hotel nie przygotował specjalnych dań dla towarzyszek piłkarzy. Panie zdecydowały się korzystać z tradycyjnego menu naszej restauracji, której specjalnością są dania z ryb i owoców morza - przyznał dyrektor generalny hotelu Krzysztof Dubrow. Specjalnie dla naszych gości uruchomimy dwa kanały informacyjne hiszpańskiej telewizji, aby panie mogły na bieżąco śledzić bieżące wydarzenia sportowe - dodał.

Bryza Resort & SPA to luksusowy hotel położony nad samym morzem w Juracie. Goście mają do dyspozycji m.in. saunę suchą, łaźnię parową, salę fitness oraz kompleks basenów krytych. Hotel Bryza oferuje również rejsy luksusowym jachtem na mecze do Gdańska.