Zgodnie z zaleceniami UEFA wymieniono zniszczone fragmenty nawierzchni Stadionu Narodowego. W polach bramkowych i polach karnych boiska jest już nowa murawa. Piłkarze będą mogli przetestować ją dopiero w środę.

Dziś na Stadionie Narodowym zostanie uruchomiony system doświetlający, który ma pomóc w adaptacji wymienionych fragmentów murawy. Będzie on działał aż do środy. Wtedy na stołecznej arenie odbędzie się trening przed półfinałem Euro.

Trawy nie naprawiono przed meczem, który odbył się w miniony czwartek, bo UEFA się na to nie zgodziła. Mimo propozycji polskiego operatora stadionu, by skorzystać z poletka trawy zapasowej. Na Stadionie Narodowym jest przygotowane na potrzeby Euro poletko trawy zapasowej, które pozwala wymienić 10 procent wielkości murawy - powiedział szef dbającej o boisko firmy Marek Wypychowicz. Jak dotąd, zużyto ok. 100 metrów zapasowej trawy.

Stan murawy Stadionu badany jest w 48 punktach kontrolnych dwa razy dziennie.

Półfinałowy mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym w czwartek 28 czerwca. Będzie to ostatnie spotkanie rozegrane na Euro w Polsce. Zagrają w nim Niemcy i zwycięzcy dzisiejszego meczu Anglia - Włochy.