Wrocław pilnie szuka nowej murawy na Stadion Miejski - arenę tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ma być mocna i samodzielnie się podnosić. Potrzeba jej ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych. Nowa murawa jest potrzebna, bo ta, którą wyłożono wcześniej, nie nadaje się do użytku.

Obecna murawa kosztowała wprawdzie sto tysięcy euro, ale - jak się okazuje - nie spełnia norm, jakich wymaga UEFA. W tej chwili bardziej przypomina zresztą trawę z pastwiska niż z piłkarskiej areny. Jest przesuszona i nierówna, także jej kolor pozostawia wiele do życzenia. Poza tym murawa jest pełna dziur i łysych placków. UEFA nie zgodzi się, by wpuścić na nią piłkarzy w czasie mistrzostw Europy.

Dlatego spółka Wrocław 2012, która zarządza wrocławskim stadionem, ogłosiła właśnie przetarg na dostawę trawy. Michał Szpak ze spółki jest przekonany, że nowa murawa pojawi się na czas. Nie trzeba wielu tygodni, żeby taki przetarg zorganizować, przeprowadzić, rozstrzygnąć na korzyść któregoś z wykonawców. Tak że spokojnie, zdążymy - zapewnia.

Spółka nie ujawnia, ile ma kosztować nowa trawa. Reporterka RMF FM Barbara Zielińska ustaliła jednak nieoficjalnie, że na rolki z trawą, a także utrzymanie murawy przeznaczono dwa razy więcej niż za pierwszym razem - a więc 200 tysięcy euro.