UEFA ogłosiła statystyki związane z aktywnością kibiców na Euro. Wynika z nich, że średnio 45 435 widzów zasiadło na trybunach na każdym z 28 rozegranych dotychczas spotkań. Łącznie stadiony odwiedziło 1 272 180 osób, co już jest rekordem tej imprezy.

Mimo rekordowego zainteresowania turniejem zdarzały się przypadki, że na trybunach nie było kompletu publiczności. Według szacunków UEFA, frekwencja na tegorocznych mistrzostwach wynosiła do tej pory 98,6 procent.

W fazie grupowej i ćwierćfinałach największą widownię miał rozegrany 15 czerwca w Kijowie mecz grupy D Szwecja - Anglia (2:3). Na Stadionie Olimpijskim obejrzało go aż 64 640 widzów.

W Polsce rekord frekwencji padł na meczu otwarcia, w którym biało-czerwoni zremisowali z Grekami (1:1). Na warszawskim Stadionie Narodowym obejrzało go 56 070 fanów futbolu.

Do zakończenia Euro 2012 pozostały jeszcze trzy spotkania - dzisiejszy półfinał w Doniecku Portugalia - Hiszpania, czwartkowy mecz w Warszawie między Niemcami a Włochami oraz niedzielny finał w Kijowie.