Kilkunastu piłkarzy reprezentacji Polski dotarło już do Warszawy, gdzie rozpoczną ostatni etap przygotowań do Euro. W sobotę podopieczni Franciszka Smudy rozegrają towarzyski mecz z Andorą. Pierwszy gwizdek na Euro 2012 już 8 czerwca.

Jako pierwszy na zgrupowaniu pojawił się Przemysław Tytoń, który razem z Sandomierskim i trenerem bramkarzy Jackiem Kazimierskim ćwiczył po południu na boisku stołecznego Drukarza. Większość kadrowiczów do hotelu Hyatt dotarła dopiero w czwartek wieczorem. Najpierw Marcin Wasilewski, a około godziny 19 najliczniejsza grupa - m.in. Jakub Wawrzyniak, Maciej Rybus, Rafał Wolski, Marcin Kamiński i Adrian Mierzejewski.

Selekcjoner Franciszek Smuda w Warszawie pojawił się już w środę. Następnego dnia po południu dołączył do niego m.in. asystent Hubert Małowiejski, odpowiedzialny w kadrze np. za rozpracowanie przeciwników. W fazie grupowej Euro 2012 biało-czerwoni zagrają kolejno z Grecją, Rosją i Czechami.

Mamy swoich wysłanników, którzy ma bieżąco monitorują i oglądają treningi oraz mecze tych trzech reprezentacji. Ja także śledziłem ich poczynania. Cały czas pracujemy i analizujemy. Szczególnie skupiamy się na Grecji, bo w tym momencie tylko ona nas interesuje. Piłkarze tego kraju zagrają jeszcze mecz kontrolny z Armenią. Wiemy, że kilku greckich zawodników narzeka na lekkie kontuzje. Zobaczymy, jak to się będzie dalej rozwijać - powiedział Małowiejski zgromadzonym przed hotelem Hyatt dziennikarzom.

Trzy dni wolnego

Biało-czerwoni od 16 do 28 maja przebywali na zgrupowaniu w Austrii, gdzie rozegrali dwa towarzyskie mecze - z Łotwą i Słowacją (oba wygrali po 1:0). Po powrocie do Polski dostali trzy dni wolnego. W Warszawie zostali tylko Damien Perquis, który wraca do formy po złamaniu ręki w łokciu, a także powołany w ostatniej chwili bramkarz Grzegorz Sandomierski (zastąpił kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego).

Zawodnicy wykorzystali ten czas, żeby odpocząć, spotkać się z rodzinami. Zbiórkę w Warszawie zaplanowaliśmy na czwartkowy wieczór, ale w pojedynczych przypadkach - wobec braku odpowiedniego połączenia lotniczego - piłkarze mogli poinformować o tym selekcjonera i dolecieć w piątek rano - dodał Małowiejski.

W piątek o godz. 17 kadra ma zaplanowany trening na stadionie Legii, gdzie następnego dnia rozegra towarzyski mecz z Andorą. To ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie.