Przygotowująca się do mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Ukrainy pokonała Estonię 4:0 (3:0) w towarzyskim meczu rozegranym w austriackiej miejscowości Kufstein. Gospodarze Euro odnieśli najbardziej przekonujące zwycięstwo spośród wszystkich uczestników imprezy, którzy sprawdzali swoją formę w minionych dniach.

Z ostatnich pięciu spotkań towarzyskich drużyna trenera Olega Błochina wygrała cztery i zremisowała 3:3 z Niemcami.

Estończycy nawet na moment nie byli w stanie zagrozić reprezentacji Ukrainy. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie po bramkach Andrija Jarmolenki w 9. minucie, Ołeha Husiewa w 34. z karnego i Andrija Woronina w 41.

Pięć minut po wznowieniu gry wynik ustalił Artiom Milewski, wykorzystując zagranie Andrija Szewczenki. Były gwiazdor AC Milan narzekał ostatnio na ból pleców. Wczoraj udowodnił jednak, że obawy o jego formę mogą być bezzasadne.

Reprezentacja Ukrainy przed rozpoczęciem Euro 2012 ma w programie jeszcze dwa mecze towarzyskie. 1 czerwca zmierzy się z Austrią w Wiedniu, a 5 czerwca z Turquie w Ingolstadt. Mistrzostwa w grupie D rozpocznie 11 czerwca spotkaniem ze Szwecją w Kijowie, potem dwukrotnie zagra w Doniecku - 15 czerwca z Francją i 19 z Anglią.