Mecz z Grecją może być dla Czechów ostatnim spotkaniem o stawkę na Euro 2012. Porażka zespołu Michala Bilka będzie oznaczała koniec szans na awans do ćwierćfinału. Zadanie, które stoi przed naszymi południowymi sąsiadami jest bardzo trudne. Reprezentanci Hellady pokazali już bowiem, że nie są tylko dostarczycielem punktów.

Po porażce z Rosją 4:1 mecz z Grekami będzie dla Czechów spotkaniem o być albo nie być. Mamy tego świadomość. Presja będzie większa niż na inaugurację z Rosją. Z drugiej strony w eliminacjach i barażach pokazaliśmy, że potrafimy sobie radzić w podobnych sytuacjach - mówi jednak czeski obrońca Roman Hubnik.

Dla trenera Bilka starcie z Rosją było jasnym sygnałem, że trzeba wprowadzić zmiany w formacji obronnej. Michal Kadlec może zająć miejsce Tomasa Sivoka w środku defensywy, a na lewej stronie pojawi się David Limbersky. Do drzwi podstawowej jedenastki puka też mocno pomocnik Tomas Hubschman. Mecz z Rosją oddzieliliśmy już grubą kreską. Przeanalizowaliśmy go wnikliwie, ale to już przeszłość. Koncentrujemy się tylko na Grecji - tłumaczy napastnik Tomas Pekhart, który przez niektórych typowany jest na zastępcę Milana Barosa.

Kłopoty nie ominęły Greków

Po meczu z Polską trener Santos będzie musiał znaleźć zastępstwo dla dwóch obrońców. Avraam Papadopoulos z powodu kontuzji więzadła w kolanie już nie zagra na Euro 2012. Sokratis Papastathopoulos pauzuje natomiast za czerwoną kartkę.

W greckiej ekipie wciąż analizowany jest mecz z Polską. Mamy mieszane uczucia, bo chyba jednak bardziej straciliśmy dwa punkty niż zyskaliśmy jeden. To było dziwne spotkanie. Tak słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu już nie może się powtórzyć. O Czechach wiemy wszystko i niczym nas nie zaskoczą. Z kolei Rosjanie pokazali nam, jak strzelać im gole - podkreśla rezerwowy bramkarz Michalis Sifakis.

Przypuszczalne składy obu drużyn:

Grecja: Kostas Chalkias - Vasilis Torosidis, Kyriakos Papadopoulos, Kostas Katsouranis, Jose Holebas - Giannis Maniatis, Giorgos Karagounis, Sotiris Ninis, Giorgos Samaras - Dimitris Salpingidis, Fanis Gekas

Czechy: Petr Cech - Theodor Gebre Selassie, Roman Hubnik, Michal Kadlec, David Limbersky - Jaroslav Plasil, Petr Jiracek, Vaclav Pilar, Jan Rezek - Tomas Rosicky - Milan Baros