Gol Jakuba Błaszczykowskiego w meczu z Rosją (1:1) został uznany przez Francuską Agencję Prasową (AFP) za jedną z sześciu najładniejszych bramek Euro 2012. Obok Polaka w gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Zlatan Ibrahimovic, Mario Balotelli i Andrea Pirlo.

Piękny gol Jakuba Błaszczykowskiego padł w 57. minucie spotkania przy prowadzeniu Rosjan 1:0. Kapitan reprezentacji Polski dostał piłkę na prawej stronie, wyminął dwóch rosyjskich obrońców i "huknął" z linii pola karnego.

Trafienie na 1:1 w drugiej połowie spotkania grupy A w Warszawie, które odbyło się 12 czerwca, AFP nazwała "pociskiem Błaszczykowskiego". Jak dodano, gol kapitana reprezentacji Polski i remis 1:1 z Rosją pozwoliły biało-czerwonym zachować szansę awansu do ćwierćfinału, zaprzepaszczoną ostatecznie w meczu z Czechami (0:1).

Oprócz Błaszczykowskiego, AFP wyróżniła - chronologicznie - trafienie Rosjanina Romana Pawluczenki (w meczu z Czechami), bramkę z rzutu wolnego Włocha Andrei Pirlo (w meczu z Chorwacją), strzał piętą Anglika Danny'ego Welbecka (w meczu ze Szwecją), efektowne uderzenie z półobrotu Szweda Zlatana Ibrahimovica (w meczu z Francją) i potężny strzał Mario Balotellego w półfinale z Niemcami (na 2:0).

W przypadku włoskiego napastnika zwrócono uwagę również na jego reakcję po golu strzelonym Niemcom. "Furia Balotellego" - napisała AFP. Z kolei trafienie Ibrahimovica w meczu z Francją (na 1:0, ostatecznie Szwedzi wygrali 2:0) określono mianem "kung fu" i "Playstation".

Zobacz bramkę Jakuba Błaszczykowskiego zdobytą w meczu Polska - Rosja!