"Szykujemy się na kolejny dobry mecz, dobre pełne 90 minut gry z Danią" - powiedział dziś na konferencji asystent trenera piłkarskiej reprezentacji Niemiec Hansi Flick. " Chcemy pokonać Danię i grać w ćwierćfinale w Gdańsku" - dodał.

W niedzielę we Lwowie Niemcy i Dania spotkają się w ostatnim meczu w grupie B. Jeśli wygrają podopieczni Joachima Loewa, to awansują z pierwszego miejsca do ćwierćfinału, który odbędzie się 22 czerwca w Gdańsku. Drużyna z drugiego miejsca w grupie B walczyć będzie 21 czerwca o półfinał UEFA Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na razie mamy 6 punktów, to najlepsze z możliwych osiągnięć. Co ważne, komplet punktów zdobyliśmy z trudnymi rywalami, mającymi dobrych napastników - podkreślił Flick.

Asystent Joachima Loewa poinformował na konferencji prasowej, że w dzisiejszym treningu nie uczestniczył Mesut Ozil. Uspokajam: nic mu nie jest, nie ma żadnej kontuzji. Po prostu czuje się zmęczony po ostatnim meczu i potrzebuje więcej odpoczynku - wyjaśnił.

Pytany o mocne i słabe strony skandynawskiej drużyny Flick powiedział, że o mankamentach Duńczyków woli nie mówić. Wymienił za to kilka zalet tej drużyny. Ich plusy to niewątpliwie doświadczony trener, solidna obrona i umiejętność szybkiego przechodzenia do ataku - ocenił. Filck zdradził też, że jest pod wrażeniem gry Hiszpanów z Irlandią. Obecni mistrzowie Europy i świata pokonali wczoraj w Gdańsku swoich przeciwników 4:0. Grali fantastycznie, są wielkim faworytem tych mistrzostw - stwierdził asystent Joachima Loewa.