Po przegranym ćwierćfinale Euro bramkarz reprezentacji Czech bardzo dobrze ocenił formę Portugalczyków, którzy wyeliminowali naszych południowych sąsiadów z turnieju. "Przegraliśmy, Portugalia była lepsza i zasłużyła na awans" - powiedział. Petr Cech podkreślił, że Cristiano Ronaldo - strzelec jedynej bramki, jaka padła w spotkaniu, jest jednym z dwóch najlepszych piłkarzy na świecie.

Cech był pod wielkim wrażeniem występu portugalskiego skrzydłowego. Powiedział, że Ronaldo potwierdził swoją klasę zdobywając pięknego gola. To zawodnik, którego niezwykle ciężko jest powstrzymać - podkreślił.

Cristiano Ronaldo zdobył bramkę w 79. minucie czwartkowego meczu. To właśnie dzięki niemu ekipa Paulo Bento zagra w półfinale Euro 2012.

Ronaldo: Na sukces pracowała cała drużyna

Ronaldo, który komentował dziś wynik wczorajszego spotkania, zwrócił uwagę na to, że na sukces pracowała cała drużyna. To nie ja zadecydowałem o awansie, ale cały zespół. Przede wszystkim zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze jako drużyna. Mieliśmy przewagę i kontrolowaliśmy przebieg spotkania - stwierdził. Najważniejsze jest jednak, że w końcu trafiłem do bramki i dzięki temu jesteśmy w półfinale. Teraz jest czas na wielkie uśmiechy i dobrą muzykę - podsumował mecz gwiazdor reprezentacji Portugalii.