10-letnia dziewczynka została poważnie zraniona przez zabłąkany pocisk, wystrzelony podczas ulicznej zabawy w mieście Como po zwycięskim meczu Włochów z Niemcami w półfinale Euro. Do mniej dramatycznych incydentów doszło po spotkaniu w niektórych miastach w Niemczech. W Wuppertalu sfrustrowani niemieccy kibice obrzucili cieszących się Włochów spaghetti.

W drugim półfinale Euro 2012 Włosi pokonali Niemców 2:1. Po meczu w wielu włoskich miastach ludzie masowo wylegli na ulice, by świętować zwycięstwo. W Como kierowcy zorganizowali triumfalny objazd miasta. Wtedy wystrzelony z broni palnej pocisk zranił dziewczynkę, jadącą z rodziną jednym z samochodów.

10-latka trafiła w poważnym stanie do szpitala, przeszła tam operację. Jej życie nie jest już zagrożone.

Policja i karabinierzy z Como poszukują sprawcy strzelaniny.

W Niemczech w ruch poszło spaghetti i gaz pieprzowy

Po porażce Niemców do incydentów doszło również w miastach za naszą zachodnią granicą. Jak podał internetowy portal "Der Westen", policja w Wuppertalu użyła gazu pieprzowego, by nie dopuścić do eskalacji przemocy. W mieście doszło do bijatyk. Niemcy wykrzykiwali obelgi pod adresem Włochów i obrzucili ich spaghetti. Policja zatrzymała 27 osób.

Z kolei w Wolfsburgu grupa agresywnych niemieckich kibiców próbowała powstrzymać przejeżdżającą przez miasto włoską paradę samochodów. Tam również musiała interweniować policja.

Gazeta lokalna "Luebecker Nachrichten" podała natomiast, że po bijatyce między kibicami w Lubece policja musiała eskortować włoskich fanów futbolu. W Kassel kibicująca Niemcom kobieta spryskała grupę Włochów gazem pieprzowym.

W największej niemieckiej strefie kibica w Berlinie, gdzie w czwartek wieczorem bawiło się prawie pół miliona ludzi, nie doszło do poważniejszych incydentów. Niektórzy niemieccy kibice wykrzykiwali jednak pod adresem Włochów: Wy tylko roznosicie pizzę!