"Polska to piękny kraj. Ludzie są bardzo przyjaźni. Dziękuję, Polsko" - takie słowa padają z ust europejskich kibiców w spocie wyemitowanym w ramach rządowej kampanii społecznej związanej z Euro. Fani futbolu z Hiszpanii, Grecji i Irlandii chwalą Polaków za życzliwość i niezwykłą atmosferę, jaką stworzyli podczas turnieju.

W 30-sekundowym nagraniu zagraniczni kibice dzielą się wrażeniami ze swojego pobytu w naszym kraju. Komplementują Polskę i Polaków w swoich ojczystych językach. "Polska to piękny kraj", "chciałabym przyjechać jeszcze raz i zostać dłużej", "fantastycznie", "dziękuję, Polsko!" - mówią. Bohaterowie spotu nawiązują też do polskiej kuchni: "Żurek. Uwielbiam" - wyznaje kibic ekipy "Azzurrich".

Pod koniec filmu lektor podsumowuje: Byliśmy dobrymi gospodarzami Euro 2012. Nasi goście poczuli się u nas jak u siebie w domu. Kochamy Polskę i coraz więcej ludzi na świecie wie, dlaczego.

Kampania społeczna "Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami" ruszyła 25 maja. Poprzez tę ogólnopolską akcję medialną rząd chciał zachęcić Polaków do tego, by gościnnie przyjęli zagranicznych kibiców.