Piątek - to będzie wspaniały dzień dla biało-czerwonych! Reprezentacja Polski pokona Grecję w inauguracyjnym meczu Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tak przynajmniej obstawia słonica Citta z krakowskiego zoo.

Citta już raz trafiła i bezbłędnie przewidziała, kto wygra Ligę Mistrzów. Tym razem zadanie było zdecydowanie trudniejsze - prawdopodobieństwo trafienia wynosi tylko 33 procent. Citta miała do wyboru trzy żółte melony ułożone w odległości 60 centymetrów od siebie. Przed nimi ustawiono tabliczki z flagami Polski, Grecji i znaczkiem "X", który oznacza remis.

Słonica ruszyła z drugiego końca wybiegu, miała do pokonania ponad 20 metrów. Potem bez wahania wybrała melona z flagą... reprezentacji Polski. Istnieje szansa, że Citta podczas Euro 2012 zrobi większą karierę niż którykolwiek z naszych piłkarzy.

Zainteresowanie typowaniem wyniku było olbrzymie. Pojawiło się mnóstwo zwiedzających, a także telewizje z Polski, Niemiec, Francji, a nawet Japonii.

Citta jest bardzo zdolna

Citta to słonica o wyjątkowych zdolnościach. Interesuje się piłka nożną, lubi także żonglować futbolówką. No i - co najważniejsze - zna się na typowaniu wyników. Słonica poprawnie wytypowała wynik finału Ligi Mistrzów, wskazując zwycięzcę.

Lubi czekoladę

Citta urodziła się w 1979 roku. W 2006 roku trafiła do krakowskiego zoo. Zamieszkała na wspólnym wybiegu ze słonicą Baby. Citta lubi kąpiele w wodzie, tarzanie się w błocie i długie drzemki. Nie "wzgardzi" także małą przekąską w postaci 10 kg płatków owsianych, 15 kg marchewki, 12 kg jabłek. Uwielbia także buraki. Największą nagrodą jest jednak dla niej czekolada!