Pomocnik reprezentacji Francji Samir Nasri przeprosił za swoje zachowanie po przegranym ćwierćfinale Euro z Hiszpanią 0:2. Poproszony o wywiad zawodnik wulgarnie zwymyślał reportera po meczu.

Zawodnik Manchesteru City postanowił przeprosić za swoje skandaliczne zachowanie za pomocą Twittera. Szczerze żałuję, że powiedziałem te słowa, które wstrząsnęły kibicami, a zwłaszcza dziećmi. Pragnę przeprosić wszystkich, którzy poczuli się zniesmaczeni moim czynem. Chcę powiedzieć, że to co się stało związane jest z osobistym konfliktem z niektórymi dziennikarzami. Wyjaśnię wszystko, kiedy nadejdzie odpowiedni moment napisał Samir Nasri.

Francuska Federacja Piłkarska (FFF) wszczęła już postępowanie dyscyplinarne w sprawie zachowania 25-latka. Według nieoficjalnych informacji, piłkarza może czekać nawet dwuletnie zawieszenie w rozgrywkach międzynarodowych, co oznaczałoby wykluczenie z występów w eliminacjach oraz - w razie zakwalifikowania się do mundialu - w turnieju finałowym mistrzostw świata w Brazylii.

Byłaby to najsurowsza w historii kara dla francuskiego reprezentanta. Jak dotąd najdłużej - 15 miesięcy - pauzował Nicolas Anelka, którego ukarano za znieważenie ówczesnego szkoleniowca Raymonda Domenecha w czasie mistrzostw świata w 2010 roku.