"Wyniki badań medycznych Eusebio, legendy portugalskiego futbolu, są pozytywne i zadowalające. Były piłkarz prawdopodobnie we wtorek opuści szpital" - poinformował rzecznik Szpitala Miejskiego w Poznaniu Andrzej Rusek.

Rzecznik poznańskiej placówki stwierdził, że portugalski piłkarz powoli wraca do zdrowia. Wyniki badań, w tym tomografii komputerowej głowy, są zadowalające i pozytywne. Stan pacjenta, z punktu widzenia kardiologicznego jest dobry. Powoli wraca on do zdrowia, jednak nie jest na tyle mocny, żeby dziś opuścić szpital. Być może wyjdzie od nas we wtorek - oświadczył.

Trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca

70-letni Eusebio poczuł się źle w sobotni wieczór, gdy w Opalenicy oglądał transmisję meczu Hiszpania - Francja. Został przewieziony do szpitala w Nowym Tomyślu z podejrzeniem zawału serca. Następnie przetransportowano go śmigłowcem do Szpitala Miejskiego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, który zabezpiecza opiekę medyczną dla kibiców i gości Euro 2012.

Były piłkarz cierpi na nadciśnienie. W tym roku już trzykrotnie był w szpitalu.

Eusebio to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii swojego kraju. Był brązowym medalistą mistrzostw świata w 1966 roku, podczas których został królem strzelców (9 bramek). Zdobył "Złotą Piłkę" w plebiscycie "France Football" w 1965 roku. W reprezentacji wystąpił w 64 meczach uzyskując 41 goli. Dziesięciokrotnie z Benfiką Lizbona sięgnął po tytuł mistrza Portugalii.