"Holandia musi wygrać kolejny mecz Euro 2012, a to daje nam szansę na większą kontrolę sytuacji na boisku niż w spotkaniu z Portugalią" - powiedział w niedzielę podczas konferencji prasowej w Gdańsku obrońca piłkarskiej reprezentacji Niemiec Mats Hummels. Drużyna Joachima Loewa zmierzy się z "Pomarańczowymi" na stadionie w Charkowie już 13 czerwca.

Holandia, żeby wyjść z grupy, musi zwyciężyć i na pewno będzie walczyła mniej defensywnie niż z Danią. My też chcemy wygrać, bo to otwiera nam prostą drogę do awansu - powiedział zawodnik Borussi Dortmund Mats Hummels.

Sportowiec odniósł się także do sobotniego spotkania z Portugalią, które dla Niemców zakończyło się zwycięstwem (1:0). Przyznał jednak, że początek meczu był nerwowy. Skupialiśmy się na tym, żeby nie tracić łatwo piłki. Ten mecz wymusił dobrą grę defensywną całej drużyny, wybrnęliśmy z kilku groźnych sytuacji na naszym polu karnym. Na szczęście Manuel Neuer miał kilka świetnych interwencji. Zabrakło nam więcej dobrych okazji do strzelenia bramki - ocenił.

Hummels podkreślił, że był pod wrażeniem postawy niemieckich kibiców na stadionie we Lwowie. To było dla nas naprawdę wielkie wsparcie - zaznaczył obrońca reprezentacyjnej drużyny.

Rzecznik prasowy Harald Stenger także zwrócił uwagę na świetny doping. Opowiedział przy okazji przygodę kibiców z Kolonii, którzy po wielogodzinnej jeździe dotarli do granicy polsko-ukraińskiej, a tam okazało się, że nie mają "zielonej karty". Zostawili więc auto na parkingu i za 80 euro wzięli taksówkę do Lwowa.