Wewnętrzne problemy zespołu to według Arjena Robbena, skrzydłowego reprezentacji Holandii, główny powód bardzo słabej postawy jego drużyny na Euro 2012. "Pomarańczowi" przegrali trzy mecze z rzędu - z Danią, Niemcami i Portugalią - i zakończyli rywalizację w turnieju już na fazie grupowej.

Po katastrofalnym występie Holandii na Euro przyszłość trenera van Marwijka rysuje się w ciemnych kolorach. Tym bardziej, że jego podopieczni ujawniają kolejne rewelacje dotyczące funkcjonowania zespołu. Po niedzielnej porażce z Portugalią 1:2 głos zabrał Arjen Robben. Oczywiście pojawiły się pewne problemy wewnętrzne, które z pewnością były jednym z powodów niepowodzenia, ale nie będziemy ich wyciągać na wierzch. Atmosfera była inna niż dwa lata temu podczas mundialu. Dlaczego? Nie mnie to oceniać, niech się wypowiedzą inni - wyjawił skrzydłowy Bayernu Monachium.

Robben przekonywał też kibiców "Oranje", że jego zespół walczył ambitnie o wyjście z "grupy śmierci", ale lepszą dyspozycję prezentowali rywale. Próbowaliśmy wszystkiego, ale nic nie funkcjonowało tak, jak powinno. Każdy był głodny sukcesu, zarówno piłkarze, jak i cały personel techniczny. Spotkała nas jednak brutalna rzeczywistość. Trzeba spojrzeć w lustro i wyciągnąć wnioski - stwierdził Robben.