Ale my se poszukali grojków na ostatni mecz przed Euro - zagadnął mnie, po krakowsku, mój sąsiad. Ani umiejętności, ani kultury! "Cięli", jakby rozumu ni mieli - dodał i... poszedł. Pan Poldek ma zawsze rację, pomyślałem.

Nie widziałem nigdy, by w meczu towarzyskim, przed tak ważnym turniejem, tak brutalnie faulować (sic!). Panie, sędzio! Faule na Błaszczykowskim i Lewandowskim to 2 czerwone kartki! Pewnie pana nie było na tych zajęciach o karaniu brutalnych fauli...

Piękny obrazek: reprezentant Andory, po faulu na "Lewym", miał na karku wszystkich naszych piłkarzy... Żeby pamiętał... Nie bójmy się, Grecy, Rosjanie i Czesi nie będą tak faulować! Dużo więcej umieją i są rozsądni. Każdy taki faul to "czerwień" i... po mistrzostwach. Niektórzy czepiają się, że nasi powinni wygrać wyżej. Mnie wystarczą w zupełności: gol Obraniaka jak Tottiego, gol Lewandowskiego jak Messiego i cały czas świetna forma "muszkieterów" z Dortmundu i Obraniaka.

Reszta "wypali" za kilka dni po - jak to określił specjalista od przygotowania fizycznego - "wyświeżeniu" zawodników. Póki co na treningach wszystkich drużyn - tysiące kibiców. Nie mniej na marszach w Obronie Życia, Paradzie Równości i... Smoków. Tłumy w teatrach i muzeach... Tysiące aut z chorągiewkami! Maciek Kurzajewski zaprosił mnie do Studia przed meczem z Grekami. Warto żyć!

Marcin Daniec

P.S. Żeby tylko przed hymnami około 40 osób nie wrzasnęło:

- Gdzie nasze pieniądze?!

- A wy, kto? - zapyta pani "ministra".

Oni odpowiedzą: - Podwykonawcy...