"Jest coś specjalnego we włoskiej mentalności. Szacunek dla reprezentacyjnej koszulki sprawia, że gracze pokonują swoje naturalne ograniczenia i mogą dokonać rzeczy niemal niemożliwych" - powiedział kapitan reprezentacji Italii Gianluigi Buffon. W niedzielę ekipa "Azzurrich" w finale Euro 2012 zmierzy się z Hiszpanią.

Buffon powiedział, że jego koledzy zrobią wszystko, aby sięgnąć po puchar Henri Delaunay'a. Włochy okrzyknięto na tym turnieju niespodzianką. Miejmy nadzieję, że uda nam się pozostać niespodzianką aż do samego końca - skomentował.

Nadchodzi taki moment w karierze, że nawet jeśli jesteś czterokrotnym mistrzem świata, to musisz pozostać skromnym i zmienić swoje podejście. My z szacunkiem podchodzimy do naszych rywali i chcemy na boisku udowodnić, że zasługujemy na puchar. Wiemy, że Hiszpanie są faworytami. Będziemy mieć problem, bo zmierzymy się z drużyną, która pokazała wszystkim swoją wyższość. Na szczęście mecz zaczyna się od stanu 0:0 - stwierdził.

Kapitan "Azzurrich" komplementował także Mario Balotellego, który w półfinałowym starciu z Niemcami strzelił dwie bramki. Radzi sobie jak do tej pory bardzo dobrze. To wielki talent, a Cesare wyciągnął z niego to, co najlepsze - pochwalił kolegę.

Ekipy "Azzurrich" i "La Furia Roja" zmierzą się na Euro 2012 nie po raz pierwszy. Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej turnieju - tamten pojedynek zakończył się remisem 1:1. Później, w fazie pucharowej, "Azzurri" pokonali Anglię w ćwierćfinale i Niemców w półfinale, a Hiszpanie rozprawili się z Francją i Portugalią.

Mecz finałowy turnieju zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Pierwszy gwizdek - punktualnie o 20:45.

Mecz Hiszpania - Włochy! Początek relacji na żywo w niedzielę o godzinie 20:45!