Jeśli ktoś szuka definicji "grupy śmierci", to w tym przypadku właśnie z taką mamy do czynienia. W jej skład wchodzą srebrni i brązowi medaliści ostatniego mundialu, na dokładkę Portugalia z Cristiano Ronaldo w składzie, a na deser - nieobliczalna i bardzo solidna Dania. W tej grupie grają same silne drużyny. Dwie z nich po fazie grupowej będą musiały pożegnać się z marzeniami o tytule.

Choć to Holendrzy osiągnęli na ostatnich mistrzostwach świata lepszy wynik, to faworyta grupy upatruje się w drużynie z Niemiec. Wszak to ta ekipa, obok Hiszpanów, jest najczęściej typowana na zwycięzcę całego turnieju. Czy słusznie - przekonamy się już w drugim dniu Euro, kiedy odbędą się pierwsze spotkania tej grupy, a wśród nich starcie gigantów: Niemcy - Portugalia.

Jeżeli jednak prognozy okażą się słuszne, to najciekawsza może okazać się batalia o drugie miejsce. Choć większe szanse daje się Holendrom, to Portugalczycy nie zamierzają odpuszczać, tym bardziej, że będą mieli wsparcie piłkarza uważanego za najlepszego obecnie zawodnika z Europy - Cristiano Ronaldo. Dla obu ekip - Holandii i Portugalii - nieobecność w ćwierćfinale byłaby narodową porażką.

Kto wie, być może gigantów pogodzi Dania. Ta drużyna jest pomijana przy wskazywaniu faworytów tej grupy i w zasadzie przypadła jej rola chłopca do bicia. Ale nie zapominajmy, że Duńczycy sprawili już ogromną niespodziankę w eliminacjach do Euro. Wygrali swoją grupę eliminacyjną i spowodowali, że... Portugalia musiała walczyć o awans do turnieju głównego w barażach.

Terminarz meczów w grupie B

Termin Drużyny Miejsce
9 czerwca 2012, 18:00 Holandia - Dania Stadion Metalist, Charków
9 czerwca 2012, 20:45 Niemcy - Portugalia Arena Lwów
13 czerwca 2012, 18:00 Dania - Portugalia Arena Lwów
13 czerwca 2012, 20:45 Holandia - Niemcy Stadion Metalist, Charków
17 czerwca 2012, 20:45 Portugalia - Holandia Stadion Metalist, Charków
17 czerwca 2012, 20:45 Dania - Niemcy Arena Lwów