Dziś Dzień Otwarty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już przed otwarciem wejścia na stadion przed tunelem prowadzącym na płytę boiska zgromadziła się spora grupa chętnych do zwiedzenia głównej polskiej areny na Euro 2012. Wstęp jest bezpłatny, a bramy stadionu będą otwarte dla wszystkich chętnych do 18.

Osoby zwiedzające obiekt wchodzą do wnętrza wprost na ogromy, betonowy plac, na którym za kilka miesięcy zostanie ułożona murawa. Z myślą o zwiedzających Narodowe Centrum Sportu przygotowało też jedną z trybun. Chętni mogą tu zająć miejsce na jednym z ponad 55 tysięcy białych i czerwonych krzesełek.

Nad centralnym punktem płyty boiska góruje wysoka na 70 metrów iglica, zawieszona na konstrukcji ze stalowych lin. Trybuny pokryte są już dachem, a niebawem zakończą się prace nad jego ruchomą częścią, przykrywającą boisko.

Zwiedzający stadion goście mogą też obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających stojący kiedyś w tym miejscu Stadion Dziesięciolecia, jak i współczesnych, obrazujących przebieg budowy nowego obiektu.

8 czerwca 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrany zostanie mecz otwarcia piłkarskich Mistrzostw Europy.