UEFA nie planuje sprzedaży alkoholu na stadionach i w ich najbliższym otoczeniu podczas meczów na mistrzostwach Euro 2012. Poinformował o tym rzecznik spółki EURO 2012 Polska, lokalnego komitetu organizacyjnego mistrzostw, Juliusz Głuski.

Sprzedaż oraz spożywanie niskoprocentowego (do 3,5 procent) alkoholu dopuszcza podpisana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Rozwiązanie to krytykowało jednak szereg organizacji, w tym stowarzyszenia kibiców.

Podpisana przez prezydenta nowelizacja zawiera szereg uregulowań, które pozwalają poprawić poziom bezpieczeństwa na stadionach. Dopuszcza także sprzedaż niskoprocentowego alkoholu, ale UEFA nie planuje sprzedaży alkoholu na stadionach i w ich bezpośrednim otoczeniu - powiedział rzecznik spółki powołanej przez UEFA i PZPN i działającej w imieniu tych organizacji.

Jak przypomina Głuski, podobnie było na poprzednich turniejach rangi mistrzowskiej oraz na wszystkich imprezach odbywających się pod egidą UEFA, w tym na meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów.