Nawet dwa miliony złotych może zarobić PZPN na marzeniach kibiców o Euro 2012. W poniedziałek ruszają zapisy na bilety z puli przekazywanej do narodowych federacji piłkarskich. By złożyć na nie zamówienie trzeba być posiadaczem karty kibica reprezentacji. Żeby wyrobić sobie tę kartę, fan futbolu musi zapłacić 32 złote. Nie będzie miał jednak gwarancji, że uda mu się zdobyć bilety ma mecze.

Podczas pierwszego losowania wiele osób zostało bez biletów, można więc założyć, że teraz po wejściówki z puli PZPN-u też zgłoszą się tłumy. Posiadanie karty kibica będzie niezbędnym warunkiem, by złożyć zamówienie na stronie internetowej UEFY. Polski Związek Piłki nożnej wyśle do wszystkich członków klubu e-maile ze specjalnym linkiem do strony UEFA. I właśnie tam będzie potrzebny numer karty kibica. Przy składaniu zamówień obowiązuje zasada: jedna osoba może ubiegać się maksymalnie o dwa bilety, ale obie osoby musza mieć kartę kibica.

Od lipca kartę kibica wyrobiły 44 tysiące osób, ale PZPN szacuje, że szansa na bilety zmusi do tego znacznie więcej fanów futbolu. Na razie zarezerwowaliśmy od UEFA 100 tys. spersonalizowanych linków aktywacyjnych. A może być dużo więcej - mówi Jacek Kalinowski z Klubu Kibica RP.

Jednak nie wszyscy kibice są gotowi płacić za marzenia. Przez PZPN na pewno nie kupię biletów. 20 złotych z ceny karty kibica pójdzie do kieszeni pana Laty? A ja mu nie zapłacę. Karta kibica jest potrzebna w meczach klubowych, a nie na reprezentację - usłyszał reporter RMF FM od kibiców w Warszawie.

Do zdobycia jest ok. 3,5 tysiąca miejscówek na każdy z meczów biało-czerwonych podczas Euro. Tyle samo z puli narodowej zatrzymuje dla siebie sam PZPN. To bilety dla tzw. Rodziny PZPN. Dla działaczy, trenerów, sponsorów.

Ceny biletów na EURO do zdobycia poprzez PZPN:

Kategoria 1 Kategoria 2 Kategoria 3
Mecz otwarcia 1000 PLN 560 PLN 180 PLN
Mecze grupowe 480 PLN 280 PLN 120 PLN
Ćwierćfinały 600 PLN 320 PLN 160 PLN
Półfinały 1080 PLN 600 PLN 180 PLN
Finał 2400 PLN 1320 PLN 200 PLN