Pomocnik reprezentacji Hiszpanii, Xavi Hernandez przestrzegł swoich kolegów z zespołu przed lekceważeniem dzisiejszych rywali. "Portugalia to nie tylko Ronaldo. Uważajmy na wszystkich piłkarzy" - stwierdził. "Wierzę w nasz zespół i w to, że zagramy w finale " - dodał z nadzieją.

Ronaldo to zawodnik, którego trzeba mieć cały czas na oku, to oczywiste. Pamiętajmy jednak o Nanim, Joao Moutinho i Raulu Meirelesie, to bardzo zręczni piłkarze i szybko rozgrywają piłkę - ocenił hiszpański zawodnik.

Xavi podkreślił, że Portugalczycy to wszechstronny zespół, który jest groźny nie tylko w ataku. Ich obrona na prawdę wygląda solidnie. Wszystkie formacje kooperują ze sobą znakomicie i grać przeciwko nim wcale nie będzie łatwo - wyjaśnił pomocnik Barcelony. Dodał, że jego zdaniem Hiszpanie z meczu na mecz grają co raz lepiej. Od początku mistrzostw bardzo się poprawiliśmy w tych aspektach, które na początku szwankowały. Nie zawsze gra układa się tak jak chcemy, ale ważne jest, że w takich momentach pomagamy sobie nawzajem i to przekłada się na późniejsze ruchy na boisku. Myślę, że przy odpowiedniej taktyce i motywacji pokonamy ekipę Paulo Bento - podsumował.