Na takie informacje czekaliśmy! Lekarz kadry narodowej Jacek Jaroszewski przekazał w komunikacie po spotkaniu z Holandią, że zarówno Robert Lewandowski, jak i Paweł Dawidowicz będą gotowi na mecz z Austrią. Obaj piłkarze na razie trenują indywidualnie.

Niedzielnym meczem z Holendrami w Hamburgu reprezentacja Polski zainaugurowała występy w grupie D na Euro 2024. Biało-Czerwoni co prawda przegrali z "Pomarańczowymi" 1:2, ale zaprezentowali się bardzo dobrze.

Choć więcej sytuacji w przeciągu całego spotkania mieli Holendrzy, to długimi fragmentami podopieczni Michała Probierza grali jak równy z równym.

Lewandowski i Dawidowicz będą gotowi do gry z Austrią

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że w meczu - ze względu na drobne urazy - nie wystąpi zarówno Robert Lewandowski, jak i Paweł Dawidowicz.

Jak można było zauważyć w trakcie poniedziałkowego treningu otwartego, Robert Lewandowski operował już piłką. Kapitan kadry narodowej biegał też wzdłuż boiska, chwilami dość intensywnie.

Paweł Dawidowicz, którego występ przeciwko Holandii również okazał się niemożliwy, truchtał w poniedziałek osobno na boisku.

Choć obaj piłkarze nadal trenują indywidualnie, to - jak poinformował w oficjalnym komunikacie lekarz kadry narodowej Jacek Jaroszewski - plan zakłada, iż zarówno Lewandowski, jak i Dawidowicz będą gotowi do gry w meczu z Austrią.

Co z pozostałymi reprezentantami?

Jacek Jaroszewski przekazał równnież dobre wieści w związku z pozostałymi reprezentantami, którzy zostali poturbowani w meczu z Holendrami.

Mowa m.in. o Piotrze Zielińskim i Michale Skórasiu, których "drobne urazy" nie wykluczają z treningów.

Jutro do zajęć z zespołem wróci Jakub Piotrowski, który dziś z powodu "drobnego urazu" trenował indywidualnie.

Najdłuższą przerwę będzie miał Bartosz Salamon, który doznał urazu stawu skokowego i ręki.

"Po pełnej diagnostyce wdrożony został plan, według którego najpóźniej pojutrze ma powrócić do pełnego treningu z drużyną" - poinformował w komunikacie Jacek Jaroszewski.