Remis w meczu Polska - Hiszpania. W 26. minucie meczu gola dla rywali zdobył Alvaro Morata. W 54. minucie meczu wyrównującego gola zdobył Robert Lewandowski. Polacy kończą sobotni wieczór z jednym punktem, dzięki czemu wciąż mają szansę na awans z grupy! Biało-czerwoni zajmują ostatnie miejsce w grupie E. Prowadzą Szwedzi z dorobkiem czterech, trzy mają Słowacy, a dwa Hiszpanie. Zobaczcie relację ze spotkania!

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Grupa E: Hiszpania - Polska 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Alvaro Morata (26), 1:1 Robert Lewandowski (54-głową).

Żółta kartka - Hiszpania: Pau Torres, Rodri Hernandez. Polska: Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Robert Lewandowski.

Hiszpania: Unai Simon - Marcos Llorente, Aymeric Laporte, Pau Torres, Jordi Alba - Koke (68. Pablo Sarabia), Rodri Hernandez, Pedri Gonzalez - Gerard Moreno (68. Fabian Ruiz), Alvaro Morata (87. Mikel Oyarzabal), Dani Olmo (61. Ferran Torres).

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek (85. Paweł Dawidowicz), Tymoteusz Puchacz - Kamil Jóźwiak, Jakub Moder (85. Karol Linetty), Mateusz Klich (55. Kacper Kozłowski), Piotr Zieliński - Karol Świderski (68. Przemysław Frankowski), Robert Lewandowski.

90'+5

Sędzia odgwizduje koniec meczu. Polacy remisują z Hiszpanami!

90'+4

Rodri z żółtą kartą za faul za Kozłowskim/

90'+3

Żółta karta dla polskiego kapitana.

90'+3

Była okazja do kontry, ale Polacy daleko wybijają piłkę i oddają ją za darmo gospodarzom.

90'

Sędziowie doliczyli minimum pięć minut do drugiej połowy.

89'

Jóźwiak został sfaulowany na własnej połowie. Rzut wolny dla Polaków

87'

Zmiana także u Hiszpanów. Schodzi Morata, w jego miejsce wchodzi Oyarzabal

85'

Dwie zmiany u Polaków schodzą Bednarek i Moder, a wchodzą Dawidowicz oraz Linetty

82'

Fantastyczna interwencja Szczęsnego w sytuacji sam na sam z Moratą!

81'

Torres zaatakował Lewandowskiego. Za ten faul Hiszpan dostaje żółtą kartkę.

80'

Kolejna niebezpieczna sytuacja! Z szesnastego metra strzelał Rodri, ale dobrze ustawiony był Szczęsny i pewnie interweniował.

79'

Coraz bardziej nerwowo pod bramką Polaków. Szczęsny jednak po chwili łapie piłkę,

78'

Kacper Kozłowski, który pojawił się na boisku w 55. minucie meczu Polski z Hiszpanią w Sewilli w piłkarskich mistrzostwach Europy, został najmłodszym uczestnikiem tego turnieju w historii. W sobotę pomocnik Pogoni Szczecin miał 17 lat i 246 dni.

77'

Frankowski w polu karnym Hiszpanów, ale szukał podania do Lewandowskiego - z akcji nic nie wyszło.

76'

Dalekie wybicie Polaków - Torres przestraszył się atakującego go Frankowskiego i posłał piłkę w aut.

74'

Hiszpanie zdecydowanie dominują na boisku. 70 proc. rywale są w posiadaniu piłki.

73'

Ferrana strzela z główki do bramki Szczęsnego. Na szczęście dla Polaków - niecelnie!

72'

Dośrodkowanie Sarabii z rzutu wolnego. Pewnie jednak interweniuje na przedpolu Szczęsny.

70'

Sfaulowany Bednarek leży na murawie. Do zawodnika podbiegli medycy. Gra została szybko wznowiona.

68'

Po wejściu na boikso Ruiz od razu wywalczył rzut rożny. Szczęsny minął się z piłką, ale na szczęście Hiszpanie tego nie wykorzystali.

67'

Dwie zmiany u Hiszpanów. Schodzą Moreno i Koke, a wchodzą Ruiz i Sarabia

66'

Zmiana w polskim zespole. Frankowski wchodzi za Świderskiego.

65'

Polacy tracą piłkę na własnej połowie. Morata strzelił w kierunku bramki, ale strzelił obok słupka.

63'

Llorente z dośrodkowaniem w pole karne, ale wybijają piłkę Polacy.

62'

Zmiana u Hiszpanów. Boisko opuszcza Olmo, wchodzi Ferran.

59'

Żółta kartka dla Jóźwiaka.

58'

Karny dla Hiszpanów! Na szczęście dla Polaków Moreno trafił w słupek!

57'

Sędziowie sprawdzają, czy Hiszpanom należy się rzut karny. Moder mógł sfaulować Moratę

56' Zmiana w polskim zespole

Boisko opuszcza Mateusz Klich. Na jego miejsce wchodzi Kozłowski.

54' GOL LEWANDOWSKIEGO!

Dośrodkowanie Jóźwiaka, Lewandowski wygrał pojedynek w powietrzu i pewnym strzałem głową zdobył bramkę. Polacy wyrównują 1:1!

52'

Polacy są zmuszeni do dłuższych podań - szybko jednak traca piłkę za każdym razem.

51'

Szczęsny wybiegł z bramki. Przejął piłkę przed Olmo.

50'

Hiszpanie przejęli piłkę. Szybko rozegrali do przodu.

47'

Glik faulował Moratę na środku pola.

46'

Mecz wznowiony po przerwie. Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę.

Mecz Polska-Hiszpania. Zobacz zdjęcia!

Jeszcze w pierwszej połowie mógł być remis

Akcja Lewandowskiego, którą widać na zdjęciu, mogła zakończyć się golem. Niestety, kapitan Polaków nie zdobył bramki - akcja zakończyła się tylko rzutem rożnym.

45'+1

Rzut rożny dla Hiszpanii, po którym sędzia kończy pierwszą połowę

45'

Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

44'

Nieźle zacentrował Moder, ale wybronili się Hiszpanie.

42'

Niesamowita szansa dla Polaków! Świderski z dystansu uderzył w słupek, a Lewandowski przy dobitce trafił prosto w Simona. Niestety, zamiast gola będzie tylko rzut rożny.

39'

W pole karne dośrodkowuje Olmo. Piłkę udaje się wybić Bednarkowi.

38'

Skuteczna interwencja Glika w obronie. Przy piłce ciągle są jednak nasi rywale, jednak Morata dotknął piłkę ręką. Będzie rzut wolny dla Polski

37'

Rzut rożny dla Hiszpanów.

36'

Żółta kartka dla Mateusza Klicha.

33'

Szansa dla Polaków po dośrodkowaniu Lewandowskiego. Świderski z bliska strzelił nad poprzeczką.

32'

Gerarda Moreno dośrodkowuje. Polacy gubią się trochę we własnym polu karnym. Ostatecznie udaje się wybić piłkę na aut.

30'

Za nami pół godziny spotkania. Hiszpanie dominują na boisku. Oprócz akcji Klicha z początku meczu, Polacy nie zagrozili bramce rywali.

27'

Polska wznowiła grę ze środka

25'

Gola dla Hiszpanów zdobył Alvaro Morata.

24'

Hiszpanie w ataku pozycyjnym.

23'

Llorente kolejny raz zatrzymuje rozpędzającego się po lewej Puchacza.

22'

Faul na Świderskim w środkowej strefie boiska. Polska zacznie od rzutu wolnego

20'

Rzut rożny dla gospodarzy. W przedpolu pewnie interweniował Wojciech Szczęsny.

19'

Lewandowski ruszył sam z piłką na połowę przeciwnika. Dopadła go jednak czwórka Hiszpanów, która w końcu odebrała mu piłkę.

18'

Bardzo niebezpieczna sytuacja pod bramką Polaków.

17'

Krótkie rozegranie. Koke centrował, jednak Polacy szybko odwiedli zagrożenie od bramki.

16'

Dośrodkowanie Olmo w pole karne. Hiszpanie zdołali wywalczyć rzut rożny.

14'

Zieliński rozpoczął akcję, ale niestety! Okazję na szybką kontrę w momencie przerwali Hiszpanie.

13'

Hiszpanie przez większość czasu - jak się spodziewano - są w posiadaniu piłki.

12'

Kolejny strzał z dystansu - próbował Pau Torres. Piłka minęła bramkę.

10'

Pierwsza interwencja Szczęsnego, który nie miał problemów z uderzeniem Olmo.

8'

Cały czas Polacy trzymali Hiszpanów na ich połowie. Gospodarze jednak szybo zamknęli Polaków we własnym polu karnym. Niebezpieczna sytuacja pod polską bramką, ale Hiszpanom nie udało się strzelić.

6'

Wysoko zaczęliśmy to spotkanie. Strzela Mateusz Klich, ale niestety! Nie trafia do siatki.

5'

Kolejny faul - tym razem ucierpiał Puchacz.

4'

Pierwszy faul na Robercie Lewandowskim.

3'

Hiszpania wywalczyła aut na połowie Biało-Czerwonych.

2'

Zieliński upadł w polu karnym Hiszpanów, ale sędzia pokazał, że nie było przewinienia.

1'

Rozpoczęliśmy mecz! Jóźwiak w narożniku próbował wywalczyć stały fragment gry.

20:57 Czekamy na pierwszy gwizdek!

20:55 Na hiszpańskim stadionie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego

Tradycyjnie przed meczem wybrzmiały hymny obu państw. Dzięki obecności polskich kibiców "Mazurek Dąbrowskiego" brzmiał niezwykle głośno!

20:51 Polacy zagrają "mecz o wszystko". Duże zmiany w kadrze Sousy

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że w podstawowej jedenastce na mecz z Hiszpanią znaleźli się: Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Kamil Józwiak, Jakub Moder, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Tymoteusz Puchacz, Robert Lewandowski i Karol Świderski.

20:48 Kibicuj z RMF FM!

Na RMF24 niezmiennie zapraszamy Was do wspólnego kibicowania naszej kadrze - i mamy dla Was ciekawe radiowe gadżety! Wystarczy, że pokażecie nam, jak kibicujecie dzisiaj reprezentacji Polski. Czekamy na zdjęcia!

20:45 Głównym arbitrem będzie Włoch

Włoch Daniele Orsato będzie sędzią głównym meczu Polski z Hiszpanią. Na liniach w Sewilli pomagać mu będą jego rodacy Alessandro Giallatini i Fabiano Preti. Arbitrem technicznym będzie Francuzka Stephanie Frappart.

Przeczytaj więcej na ten temat>>>

20:42 Konferencji prasowych po meczu nie będzie

Jeszcze przed meczem w Sewilli, nie czekając na rezultat starcia reprezentacji Polski z Hiszpanią w drugim meczu grupy E na mistrzostwach Europy, Polski Związek Piłki Nożnej przekazał zaskakujący komunikat: "Jutro, po meczu reprezentacji Polski z Hiszpanią, nie odbędą się aktywności medialne w Media Center na Polsat Plus Arena"

20:39 Polska - Hiszpania. Kto wygra mecz?

Jedni nie dają Polakom szans, inni optymistycznie czekają na wygraną. Jak zakończy się wieczorny mecz? Zagłosujcie w naszej sondzie!

20:34 Emocje sięgają zenitu!

Nasz specjalny wysłannik na Euro, Wojciech Marczyk, prosto z Sewilli będzie oglądał mecz. W Hiszpanii emocje sięgają zenitu! Polscy i hiszpańscy kibice wspólnie oczekują na pierwszy gwizdek.

20:30 Trudna sytuacja Polaków w grupie

Jeżeli biało-czerwoni przegrają dziś z Hiszpanią w Sewilli, stracą szansę na co najmniej trzecie miejsce, które przy dobrym bilansie punktowym i bramkowym może dać awans do 1/8 finału.

W takiej sytuacji Polacy - nawet w razie zwycięstwa w ostatniej kolejce 23 czerwca nad Szwedami - nie wyprzedziliby Słowaków, ponieważ mają od nich gorszy bilans bezpośrednich meczów.